Jakie tytuły są dostępne w Żywej Bibliotece?

Na Żywej Bibliotece można spotkać osoby postrzegane w sposób stereotypowy, dlatego ilość tytułów może być naprawdę duża. Są to, m.in.: osoby nieheteroseksualne, mniejszości narodowe, wyznawcy różnych religii, ludzie o różnych kolorach skóry oraz wiele innych. Głównym celem Żywej Biblioteki jest wzrost świadomości ludzi na temat stereotypów i uprzedzeń oraz ich konsekwencji. Ma ona również za zadanie reagować na aktualne problemy dyskryminacji, wykluczenia społecznego, łamania praw człowieka, nieposzanowania ludzkiej godności.

Przychodząc na Żywą Bibliotekę, możesz poznać historie i doświadczenia osób, którzy z powodu przynależności do grup mniejszościowych mogą być postrzegani stereotypowo oraz doświadczać dyskryminacji. Wystarczy wypożyczyć osobę, której historia Cię zainteresowała. W czasie rozmowy z nią znajdziesz odpowiedzi na najbardziej nurtujące Cię pytania, wejdziesz, choć na chwilę, w jej świat i usłyszysz historie, dzięki którym, być może, zmienisz swoje postrzeganie świata i odkryjesz wartości jakie niesie ze sobą różnorodność.


Zapraszamy do odwiedzenia Żywej Biblioteki
podczas 32. Festiwalu Kultury Żydowskiej
w Krakowie.
Wydarzenie odbędzie się 2 lipca 2023 r.
w godzinach 11 - 14; JCC NEW ul. Izaaka 5

masz pytania?

Żywa Biblioteka to możliwość spotkania i porozmawiania z osobami postrzeganymi stereotypowo i mogącymi doświadczać dyskryminacji.

Warto zatrzymać się na chwilę i zobaczyć, że inny nie oznacza gorszy, a każdy kontakt z drugim człowiekiem nas wzbogaca.
Odwiedź naszą Żywą Bibliotekę i zaczytaj się w człowieku!

Żywa bilbioteka Kraków